Żyjemy dziś w bardzo zabieganym świecie i zawsze mamy wiele spraw na głowie. Oznacza to, że nie możemy sobie pozwolić na to, by tracić czas na niepotrzebne postoje oraz oczekiwanie na transport z miejsca na miejsce. W swobodnym dotarciu do naszego celu podróży mogą przeszkodzić nam takie okoliczności jak konieczność naprawy naszego samochodu lub wyjątkowa sytuacja, kiedy nie mamy do niego dostępu. W takiej sytuacji najpraktyczniejszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług taxi.

Szybki transport i niezawodna obsługa uchronią cię od przemoczenia padającym deszczem lub śniegiem. W porównaniu z innymi środkami transportu jak np. autobus lub metro, przejazd taxi pozwoli ci na zaoszczędzenie czasu oraz zapewni zdecydowanie wyższy poziom wygody. O użyteczności taksówek wie każdy. Często jednak nie decydujemy się na wykorzystanie ich, ponieważ obawiamy się wysokich cen, jakie przyjdzie nam później zapłacić. Po przeczytaniu naszego artykułu nie będziesz miał więcej wątpliwości, ile będzie kosztować twoja podróż, oraz szybko zorientujesz się, że przejazd taxi wcale nie musi być drogi.

Ile kosztuje taxi?

Wielu z nas będąc w obcym mieście lub wracając do domu po nocnej imprezie, zastanawia się ile kosztuje taxi. Spowodowane jest to, że wiele firm zrzeszających taksówkarzy udostępnia cenniki tylko na swoich internetowych platformach. My jednak postanowiliśmy zapoznać się z nimi i przedstawić w skrócie najważniejsze informacje, które potrzebujesz wiedzieć.
Przede wszystkim to, ile kosztuje taksówka, jest zależne od wielu czynników.

Wpływ na końcową cenę ma oczywiście odległość, którą chcemy przejechać, taryfa drogowa, taryfa czasowa, czyli godzina o której zamawiamy taksówkę ( nocne kursy są zazwyczaj nieco droższe) oraz opłaty postojowe. Na cenę taksówki wpływ ma również miasto, w którym się znajdujemy.

Taksówkarze w większych miastach zazwyczaj pobierają wyższe opłaty np. cena początkowa w Warszawie, zaczyna się zazwyczaj od 8 złotych, w Krakowie 7 złotych, a w mniejszych miejscowościach, przy odrobinie szczęścia, możemy natknąć się nawet na tak niską opłatę, jak 5 złotych. Cena za kilometr również zależy od kilku czynników. Składa się na nią strefa drogowa, po której porusza się kierowca. Oznacza to, że czym dalej od centrum miasta się oddalamy, tym cena za każdy pokonany kilometr jest wyższa.

Czy w taksówce można płacić kartą?

Skorzystanie z taksówki, to idealne rozwiązanie, gdy znajdziemy się w nieoczekiwanych okolicznościach np. w przypadku awarii w naszym samochodzie. Możemy wtedy zastanawiać się nad ceną oraz tym, czy w taksówce można płacić kartą. Jeszcze kilka lat temu, taki pomysł mógłby się wydawać niepraktyczny i wręcz niemożliwy do zrealizowania. Dziś jednak, w dobie gwałtownego rozwoju technologii, coraz więcej korporacji wprowadza do samochodów swoich pracowników możliwość uiszczania opłaty za przejazd za pomocą karty. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wielu z nas coraz rzadziej posługuje się gotówką, a powodem dlaczego, zdarza się, że nie korzystamy z usług taksówkarzy, jest zadane w głowie pytanie: taxi ile za km, i strach przed ewentualnym brakiem możliwości zapłaty kartą.

Zamów Taxi

Wybierz dyskretną taksówskę w Gdańsku